Internet v květnu ovládlo mistrovství světa v hokeji

9. června, 2024

Květnovou návštěvnost webových stránek zcela ovládly dvě důležité události: mistrovství světa v hokeji, které po několika letech opět probíhalo v České republice a na němž náš tým získal zlatou medaili, a dále atentát na slovenského premiéra Roberta Fica.

Návštěvnost sportovních webových stránek trhala během května rekordy v počtu reálných uživatelů. Celkem sportovní weby navštívilo minulý měsíc více než 5 milionů uživatelů ze všech měřených zařízení, tedy o 1,5 milionu více než v dubnu. Podle celkových čísel rostla návštěvnost kategorie Sport o 40 až 60 % v závislosti na platformě, přičemž větší nárůst bylo možné pozorovat na zařízeních s větší obrazovkou (klasické počítače a tablety). Průměrná návštěvnost sportovních webů v průběhu šampionátu byla o 600 tisíc RU vyšší než během ostatních květnových dní.

Návštěvnost kategorie Sport rostla spolu se zvyšující se šancí českého týmu na zisk medaile z mistrovství. První vrchol návštěvnosti, během něhož počet uživatelů ze všech zařízení v květnu poprvé překročil 2 miliony, byl zaznamenán ve středu 21. května, kdy český hokejový tým během utkání s Kanadou bohužel prohrál. O něco vyšší návštěvnost (2,2 resp. 2,4 miliony uživatelů) měly zápasy českého týmu s USA a Švédskem (23. a 25. května), a konečně v den finále mistrovství světa navštívilo sportovní webové stránky téměř 2,7 milionu uživatelů ze všech měřených platforem, tedy o 1 milion více než dosahovala průměrná návštěvnost kategorie Sport během zápasů českého týmu na mistrovství světa v hokeji v roce 2023.

Druhou událostí, která ovlivnila návštěvnost českého internetu v květnu, byl atentát na slovenského premiéra, který byl proveden 15. května. V tento den navštívilo zpravodajské servery více než 3,6 milionu uživatelů ze všech zařízení, tedy o 600 tisíc více než předchozí den. 15. května byl tak dnem s nejvyšší návštěvností kategorie Zpravodajství za celý měsíc.

Tab. 1. Výsledky měření návštěvnosti internetu na jednotlivých zařízeních – duben a květen 2024.